Dla każdego coś dobrego

Miłośnicy dobrego kina nie mają ostatnio powodów do narzekań – na ekranach kin pojawiło się sporo ciekawych propozycji. Można do nich zaliczyć choćby rodzimą „Drogówkę” czy „Django” Quentina Tarantino.

Dla najmłodszych

Prezentacje kinowych propozycji zaczynamy od propozycji dla najmłodszych widzów. Włocławskie Multikino zaprasza wszystkie maluchy na poranki. – Nastąpiła zmiana godziny poranków z godz. 10.00 na godzinę 10.30 – informuje Angelika Lewandowska, z włocławskiego Multikina. –  Dzieci mają możliwość obejrzenia swoich ulubionych bohaterów na dużym ekranie oraz dodatkowo w wybranych kinach skorzystać z licznych atrakcji. A w każdą sobotę i niedzielę o godzinie 12.00 gramy najpopularniejsze bajki na wielkim kinowym ekranie.

W tygodniu, od poniedziałku do piątku, istnieje możliwość zorganizowana Poranków dla grup przedszkolnych (minimalna wielkość grupy to 20 dzieci).

Więcej o Porankach na stronie Multikina.

Kinowe hity

Dla dorosłych kinomanów także nie brakuje ciekawych propozycji. Od niedawna w Multikinie można oglądać najnowszy film twórcy „Wesela”, „Róży”, „Domu złego” – Wojciecha Smarzowskiego pod tytułem „Drogówka”. Jest to niewątpliwie jeden z najbardziej wyczekiwanych polskich filmów tego sezonu. Fabuła obejmuje wypadki rozgrywające się podczas jednego tygodnia. To historia siedmiu policjantów, których oprócz pracy łączy przyjaźń, imprezy, sportowe samochody i wspólne interesy. Ich zamknięty świat z pozoru działa doskonale. Wszystko się zmienia, gdy w tajemniczych okolicznościach ginie jeden z nich. O morderstwo zostaje oskarżony sierżant Ryszard Król… Najnowszy film Smarzowskiego to bezkompromisowa produkcja, zarówno pod względem formy jak i treści, wypełniona mrokiem i złem, utrzymana w charakterystycznym dla reżysera stylu. Twórca kolejny raz pokazuje to, o czym większość  z nas chciałaby nie wiedzieć.

Miłośnicy zagranicznych produkcji powinni wybrać się na „Django” w reżyserii Quentina Tarantino. Tytułowym bohaterem filmu jest Django (Jamie Foxx), wyzwolony czarnoskóry niewolnik, który pod skrzydłami niemieckiego dentysty Schultza uczy się fachu łowcy nagród. We dwóch wyprawią się po żonę Django, która jest niewolnicą bezwzględnego plantatora Calvina Candie (Leonardo DiCaprio).

Filmy w walentynkowym klimacie

Ci, którzy nie mają pomysłu na jutrzejszy wieczór, mogą się wybrać na ENEMEF.  To propozycja nie tylko dla zakochanych par, ale także dla tych, którzy cenią klimatyczne, zabawne, a także refleksyjne kino. Cztery historie, cztery spojrzenia na miłość i cztery świetne, niebanalne filmy, dalekie od przesłodzonych, hollywoodzkich produkcji. Tydzień po polskiej premierze zaprezentowany zostanie „Poradnik pozytywnego myślenia”, który łamie stereotyp komedii romantycznej. Ponadto w repertuarze: bajkowi „Kochankowie z Księżyca”, ostry i kultowy już „Drive” oraz nastrojowe „Cafe de flore”.

enemef

 

Początek maratonu – godzina 22.00. Bilety w przedsprzedaży można kupić w kinie oraz przez Internet. Więcej informacji na temat przedsprzedaży oraz możliwości rezerwacji biletów pod adresem www.enemef.pl. Kolejność emisji filmów ustala Publiczność poprzez głosowanie na stronie ENEMEFów: www.enemef.pl, głosowanie kończy się dzień przed imprezą o godzinie 20.00.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -