GRAMY U SIEBIE: Blue Sounds

koncert

„Gramy u Siebie” to nowy cykl muzycznych przedsięwzięć. W tym cyklu planujemy występy wykonawców, których twórczość znana jest w całym kraju. Z powodzeniem występują w Polsce, a nawet za granicą.

Blue Sounds będzie promować swoją nowa płytę zatytułowaną „Karuna”, która ukazała się 24 września. Koncert odbędzie się w sali WSHE w niedzielę 3 listopada o 17.00.

Blue Sounds powstał pod koniec lat 90-tych. W roku 2006 światło dzienne ujrzała debiutancka, stricte bluesowa płyta zespołu „Tak naprawdę to wszystko z miłości”. Album spotkał się z dużym uznaniem zarówno wśród szerokiej rzeszy słuchaczy jak i krytyków muzycznych środowiska bluesowego i jazzowego. W roku 2008 doczekał się również reedycji w Japonii pod angielskim tytułem „To Be Honest It’s All Because of Love” nakładem wytwórni BSMF Records.

Muzyka Blue Sounds mocno ewaluowała. Jak sami piszą Każdy z muzyków to indywidualność, ale utwory w ostatecznej formie zachowują specyficzne brzmienie i charakter, które w połączeniu z osobistą warstwą tekstową, tworzą niepowtarzalny styl zespołu, a także ciepły i zarazem pełen energii klimat. Ich nowy autorski album jest dość eklektyczny. To muzyka z pogranicza bluesa, jazzu, muzyki latynoskiej i folk. Sam zespół nie lubi „szufladkować” swojej muzyki, mówiąc, że ich muzyka kierowana jest przede wszystkim do wrażliwego odbiorcy.

„Karuna” – tak jak poprzedni album – jest ukłonem w stronę miłości. Karuna to buddyjska koncepcja miłości: pojęcie również jest tłumaczone jako „serdeczne współczucie”. Sam zespół wprowadził koncepcję w życie poprzez swoją muzykę, między innymi umieszczając jeden z singli („Już nie ma nas”) zapowiadających płytę „Karuna” na multimedialnej platformie charytatywnej wytwórni Rak’n’Roll.

Blue Sounds jest jednym z najbardziej aktywnych koncertowo polskich zespołów (kilkadziesiąt koncertów rocznie, w tym występy na najważniejszych festiwalach bluesowych i jazzowych w Polsce). Piosenki Blue Sounds zbierają doskonałe opinie krytyków muzycznych i prezentowane były na antenach wielu stacji radiowych. Utwory „Bez truskawek”, „Konająca dusza” i „Już nie ma nas” były Piosenkami Dnia w radiowej „Jedynce”.

ilość komentarzy: 1

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -