Kronika policyjna

Policjant uratował życie mężczyźnie

Policjant w czasie wolnym od imagessłużby, będąc na zakupach uratował życie desperatowi. Mężczyzna oblał się denaturatem i podpalił. Mundurowy nie zważając na nic rzucił się na pomoc niedoszłemu samobójcy. W sobotnie (2.02) popołudnie sierż. Krzysztof Gachewicz miał wolne od służby, wybrał się na zakupy. Z pewnością nie przewidział, że jego wypad do sklepu zakończy się tak nietypowo. Będąc w jednym ze sklepów przy ul. Kilińskiego zauważył mężczyznę, który w pewnym momencie polał siebie butelką denaturatu trzymaną w dłoni, po czym mężczyzna podpalił się. Nasz kolega nie zważając na nic natychmiast wybiegł ze sklepu i rzucił się z pomocą płonącemu mężczyźnie. Zerwał z niego palącą się odzież. Na szczęście mężczyzna nie odniósł poważnych obrażeń. 30-letni desperat trafił do wytrzeźwienia.

A to ci prezent…

Policjanci zatrzymali kobietę, która w sklepie próbowała ukraść biżuterię. Tłumaczyła, że to na prezent dla męża. Teraz może jej grozić do 5 lat pozbawienia wolności. Policyjny patrol będąc na ul.3 Maja zauważył przez szybę wystawową jednego ze sklepów, że w środku jakaś kobieta szarpie się z ekspedientką. Mundurowi natychmiast zainterweniowali. Jak się okazało, 35-letnia kobieta weszła do sklepu i z półki wystawowej skradła srebrną biżuterię. Były tam m.in. kolczyki, wisiorki, bransoletki. Ekspedientka widząc cała sytuację postanowiła zatrzymać sprawczynię. Doszło do przepychanki. W tym momencie zainterweniowali policjanci. Sprawczyni została zatrzymana. 35-letnia kobieta trafiła do policyjnego aresztu. Jak tłumaczyła chciała zrobić prezent swemu mężowi, który miał urodziny.

Teraz nie będzie mu już tak bombowo

Sprawcą fałszywego alarmu w dwóch szkołach na terenie Włocławka okazał się uczeń jednej z nich. Jak się tłumaczył zadzwonił, żeby coś się działo. O losie 12-latka zadecyduje sąd rodzinny, do którego trafi sprawa. W poniedziałek (04.02.) po godzinie 13 do dyżurnego straży miejskiej zadzwoniła młoda osoba, która poinformowała, że na terenie jednej ze szkół znajduje się bomba. Z otrzymanej informacji wynikało, że może to dotyczyć dwóch szkół na terenie Włocławka. Wysłani natychmiast mundurowi oraz inne służby ratunkowe zgodnie z decyzją dyrektorów ewakuowali wszystkich uczniów tych placówek. Jednocześnie z  podjętą ewakuacją mundurowi w ciągu kilkunastu minut ustalili i zatrzymali 12-letniego ucznia jednej ze szkół. Policjanci ustalili, że 12-latek pożyczył telefon komórkowy od koleżanki i zatelefonował do dyżurnego straży miejskiej z informacją o podłożeniu ładunku. Jak tłumaczył zrobił to dla żartu, chciał, aby „coś się działo”.

Posłużyła się nie swoim dokumentem

Pasażerka autobusu nie chciała okazać całego dokumentu uprawniającego ją do darmowego przejazdu. Policjanci ustalili, że kobieta posługiwała się dokumentem nienależącym do niej. Za tego typu przestępstwo kodeks przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności. Policyjny patrol podjął w poniedziałek (4.02) interwencję w stosunku do pasażerki jednego z miejskich autobusów. Kobieta nie chciała okazać całego dokumentu, który miał ją upoważniać do bezpłatnego przejazdu. Policjanci ustalili, że kobieta okazała legitymację honorowego dawcy krwi, tyle tylko, że należącego do jej kuzyna. Jak twierdziła zrobiła to przez pomyłkę. Ustalą to mundurowi w trakcie postępowania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -