Bezrobocie we Włocławku

Posłuchałem w jednej ze stacji wywiadu z Prezesem Kujawsko – Pomorskiego Transportu Samochodowego i tak sobie myślę na temat bezrobocia we Włocławku:
– czy we Włocławku nie ma sprawnej osoby, która mogłaby pokierować tą spółką, że potrzeba ściągać ludzi z zewnątrz? Czy to brak walki o włocławian ze strony naszych reprezentantów w Sejmiku, a szczególnie tych w koalicji rządzącej?
– był poruszony temat prawdopodobnego zatrudnienia nowych osób. Czy są to osoby z Włocłąwka, czy z zewnątrz? Może z Torunia?
– Prezes spółki będącej w słabej kondycji pochwalił się, że zarabia 6 średnich krajowych. Czy to nie zbyt dużo jak na spółkę w złej kondycji? Gdyby taki prezes zarabiał 2,5 średniej krajowej, to czy z 3,5 średnich nie utrzymanoby w pracy z 7 innych pracowników? Wtedy może nie zwolnionoby 7 włocławian? Czy gdyby dodano pensje nowozatrudnionych z zewnatrz, nie zostałoby środków na utrzymanie większej ilości dotychczasowych pracowników?
– to samo dotyczy szpitala: czy we Włocławku nie ma żadnej sprawnej osoby, żeby pokierowała szpitalem? Czy nie ma lekarza, który byłby dobrym zastępcą do spraw medycznych? Czy wreszcie we Włocławku nie ma nikogo po studiach humanistycznych, kto mógłby być rzecznikiem prasowym szpitala, o ile takie stanowisko jest potrzebne?

Co łączy obie te instytucje? Jeden właściciel samorząd Województwa Kujawsko – Pomorskiego reprezentowany przez Zarząd Województwa. Prawdę powiedziawszy po objęciu władzy przez koalicję w której wiodącą rolę pełni PO zmarginalizowano Włocławek. Co by powiedzieć za rządów SLD mieliśmy wicemarszałka, a teraz mamy tylko członka zarządu. Jest to nawet z punktu widzenia tytularnego stanowisko niższe. Tak więc głosując na PO trzeba się zastanowić, czy nie oddać głosu na inne osoby niż obecni radni.

  1. cały czas się zastanawiam po co nam te sejmiki wojewódzkie? źle nam się żyję bo za dużo jest instytucji do utrzymania i braku odpowiedzialności za cokolwiek tych ludzi. Co wybieracie mniejsze podatki, proste dla ludzi ustawy. Czy to co mamy obecnie ? im się żyje godnie z naszych kieszeni.

    Thumb up 0 Thumb down 0

Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany.- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -