Polskie rozwiązanie pobije zagranicznych faworytów?

telefony, aplikacje

Yanosik AutoStop – aplikacja do wspólnych przejazdów, istnieje na rynku już prawie rok (od marca 2014). W tym czasie przeszła prawdziwą rewolucję, zarówno w wyglądzie jak i funkcjonalności. W ciągu roku systematycznie zdobywała użytkowników, a ostatnio znów zrobiło się o niej głośno po wypłynięciu informacji, że BlaBlaCar (jej główny konkurent) wprowadził opłaty za rezerwację. Yanosik AutoStop pozostał darmowy. Czy odbierze francuskiemu BlaBlaCar polskich pasażerów?

Wczoraj autostop, dzisiaj carpooling

Jeszcze przed rokiem aplikacja Yanosik AutoStop opierała się na funkcjonalności przeznaczonej dla autostopowiczów. Podróżnik stawał przy drodze, logując się w aplikacji, a sygnał o jego lokalizacji otrzymywali kierowcy podróżujący z aplikacją Yanosik. Pomysł nowej aplikacji szybko się przyjął, ale użytkownicy potrzebowali czegoś więcej. Firma wprowadziła możliwość umawiania się pasażerów z kierowcami z wyprzedzeniem czasowym, dostosowując się tym samym do coraz bardziej popularnego w Polsce carpoolingu (grupowych dojazdów).

Nowa aplikacja, lepsza strona

W tym samym czasie aplikacja zmieniła interfejs i stała się bardziej przyjazna dla użytkowników pod względem wyglądu. Oprócz tego na stronie internetowej yanosikautostop.pl pojawiają się przejazdy dodane przez kierowców. Dzięki temu użytkownik może z poziomu przeglądarki sprawdzić, czy w aplikacji znajduje się interesujący go przejazd.

Dwie, zamiast jednej

Mechanizm, z którego korzysta aplikacja to rozwiązanie, jakiego nie można spotkać nigdzie indziej. Opiera się na interakcji dwóch aplikacji – dla kierowcy (Yanosik) i dla pasażera (Yanaosik AutoStop). Użytkownicy Yanosika tworzą zgraną społeczność, w końcu korzystają z aplikacji już prawie 5 lat. Ich bezinteresowna wzajemna pomoc została rozszerzona o obszar wspólnych przejazdów. Oprócz ostrzegania się
o zagrożeniach na drodze, fotoradach, patrolach itp., mogą zaoferować przejazd pasażerowi i jednocześnie podzielić z nim koszty przejazdu.

Pomysł chwycił – kierowcy, zgodnie z przewidywaniem twórców aplikacji, coraz bardziej otwierają się na udostępnianie miejsca w swoich samochodach. Świadczą o tym również liczby. Z Yanosika korzysta obecnie ponad 2 miliony użytkowników miesięcznie, natomiast aplikację dla pasażerów pobrało ze sklepu Google Play prawie 20 tys. osób.

Lubiane, bo polskie

Zainteresowanie Yanosikiem AutoStop rośnie z miesiąca na miesiąc. Użytkownicy szukają darmowych rozwiązań, a coraz więcej z nich docenia te, które powstały w Polsce. Twórcy Yanosika i Yanosika AutoStop obiecują, że aplikacje pozostaną darmowe. Yanosik to nasz rodzimy startup, który w zawrotnym tempie zdobywa serca Polaków.

Źródła YanosikAutoStop.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -