W dniu 18 marca 2025 roku na terenie Komendy Policji we Włocławku gościły dwie grupy dzieci, które miały okazję poznać pracę mundurowych. Wizyta przedszkolaków z „Pluszowego misia” oraz uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 20 dostarczyła uczestnikom wielu emocji oraz radości. Dzieci mogły zobaczyć policyjny sprzęt oraz dowiedzieć się więcej o codziennych obowiązkach policjantów. Spotkanie nie tylko integrowało, ale także uczyło zasad bezpieczeństwa podczas poruszania się w ruchu drogowym.
Wizyta dzieci rozpoczęła się od zwiedzania wewnętrznego parkingu komendy, gdzie miały możliwość z bliska obejrzeć radiowóz policyjny. Policjantki z zespołu profilaktyki, które prowadziły wizytę, dzieliły się z małymi gośćmi wiedzą na temat pracy policji oraz sprzętu, jakim dysponują funkcjonariusze. Dodatkowym atrakcją, która wzbudziła ogromne zainteresowanie, był pokaz tresury psa służbowego, co zawsze cieszy się dużą popularnością wśród najmłodszych.
Spotkanie z policjantami to także ważna lekcja dla dzieci, które miały szansę poznania zasad bezpieczeństwa na drodze. Przeprowadzona rozmowa na ten temat z pewnością poszerzyła ich wiedzę na temat tego, jak bezpiecznie poruszać się w przestrzeni publicznej. Uczestnicy wizyty zadawali wiele pytań, co świadczy o ich ciekawości oraz zaangażowaniu. Takie inicjatywy umacniają więzi społeczności lokalnych z policją i wpływają na edukację młodych obywateli.
Źródło: Policja Włocławek
Oceń: Dzieci z przedszkola i szkoły podstawowej odwiedziły włocławskich policjantów
Zobacz Także