Włocławska policja zainicjowała działania edukacyjne skierowane do uczniów Zespołu Szkół nr 3, mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa podczas nadchodzącego letniego wypoczynku. Funkcjonariusze omówili różnorodne zagrożenia związane z wypoczynkiem nad wodą oraz w lasach. Dodatkowo, poruszone zostały tematy związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym i korzystaniu z internetu.
W ramach działań profilaktycznych, policjanci przeprowadzili pogadankę, podczas której zwrócili uwagę uczniów na bezpieczne zachowania w czasie wakacji. Podkreślili, jak istotne jest, aby podczas kąpieli w wodzie nie zanurzać się w miejscach, których głębokości się nie zna oraz korzystać z wyłącznie strzeżonych kąpielisk. Uczniowie zostali także poinformowani o konieczności przebywania w wodzie pod opieką dorosłych, co ma na celu minimalizowanie ryzyka utonięcia.
Oprócz omawiania zagrożeń związanych z wypoczynkiem, policjanci zwrócili uwagę na bezpieczne zachowania w internecie oraz mediach społecznościowych, podkreślając groźby związane z przestępczością online. W kontekście wakacyjnych podróży, policjanci przypomnieli zasady ruchu drogowego, istotne zarówno dla użytkowników jednośladów, jak i samochodów. Edukacja w tym zakresie ma na celu zachowanie bezpieczeństwa podczas przemieszczania się oraz ochronę dzieci i młodzieży w miejscach publicznych.
Na zakończenie spotkania mundurowi poruszyli również temat używek i wpływu alkoholu na zdrowie, podkreślając znaczenie dokonywania mądrych wyborów. Uczniowie otrzymali cenne wskazówki dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach, w tym, jak postępować w przypadku konfrontacji z nieznajomymi oraz co robić, gdy pozostają sami w domu. Działania te ukierunkowane są na promowanie odpowiedzialnych i bezpiecznych postaw wśród młodzieży podczas nadchodzących wakacji.
Źródło: Policja Włocławek
Oceń: Policjanci w Włocławku edukują uczniów w zakresie bezpieczeństwa podczas letnich wakacji
Zobacz Także