W miniony weekend na drogach Włocławka i okolic doszło do szeregu incydentów związanych z bezpieczeństwem ruchu drogowego. Policjanci zarejestrowali łącznie 16 zdarzeń, w tym dwa wypadki drogowe, które niestety zakończyły się tragicznie. W wyniku tych incydentów zatrzymano również pięciu nietrzeźwych kierujących, z czego jeden kierował pojazdem mechanicznym. W artykule przyjrzymy się szczegółom tych zdarzeń oraz działaniom podjętym przez miejscową policję.
O pierwszym wypadku, który miał miejsce w piątek, 11 kwietnia, poinformowano służby po godzinie 17:40. Zdarzenie miało miejsce w miejscowości Piaski Kolonia na drodze W-270. Wstępne ustalenia wskazują, że kierujący citroenem, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu samochodowi marki Skoda. 42-latek został przewieziony do szpitala, gdzie stwierdzono, że doznał obrażeń, które skutkują dłuższym leczeniem. Sprawę obecnie prowadzi Komisariat Policji w Brześciu Kujawskim.
Drugi wypadek zdarzył się w sobotę, 12 kwietnia, około godziny 21:40 w miejscowości Gołębin. O incydencie dyżurnych policji poinformowała osoba z zewnątrz. Na miejscu zdarzenia ustalono, że 18-latek, prowadząc samochód VW, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w ogrodzenie. Niestety w wyniku tego zdarzenia, jeden z pasażerów zmarł na miejscu, a trzy inne osoby zostały przewiezione do szpitala. Sprawę wypadku śmiertelnego przejmuje prokuratura we Włocławku, która będzie prowadziła dalsze śledztwo.
W odniesieniu do kwestii bezpieczeństwa, w trakcie weekendu zatrzymano pięciu nietrzeźwych kierujących. Wśród nich był 57-letni mężczyzna, którego zatrzymano w Grodnie, gdyż badanie wykazało u niego ponad 2 promile alkoholu we krwi. Tak poważne naruszenie przepisów może skutkować karą do 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoką grzywną. Dodatkowo, czterech rowerzystów złapano podczas jazdy w stanie nietrzeźwości, za co ukarani zostali mandatami o łącznej wysokości 2 500 złotych. Sytuacja na drogach Włocławka wymaga ciągłej uwagi oraz działań prewencyjnych, aby poprawić bezpieczeństwo mieszkańców i podróżnych.
Źródło: Policja Włocławek
Oceń: Weekend na włocławskich drogach – podsumowanie zdarzeń
Zobacz Także