UWAGA! Dołącz do nowej grupy Włocławek - Ogłoszenia | Sprzedam | Kupię | Zamienię | Praca

Nowe mieszkania w Śródmieściu Włocławka – przetarg już ogłoszony


Śródmieście Włocławka przeszło zmiany i zyska nowe oblicze dzięki planowanej inwestycji budowlanej. Miejskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego ogłosiło przetarg na budowę nowych mieszkań przy ulicy Cyganka. Prace obejmą pięć budynków mieszkalnych oraz lokale usługowe, które mają scenariusz wspierający mieszkańców, w tym osoby z niepełnosprawnościami. Potencjalni wykonawcy mają czas do 12 sierpnia na składanie ofert w tej inicjatywie.

Inwestycja zakłada realizację I etapu zabudowy kwartału przy ul. Cyganka, który obejmie cztery wielorodzinne budynki. Wśród nich znajdzie się budynek przy pierzei z lokalami usługowymi, mający trzy kondygnacje, oraz trzy pozostałe budynki mieszkalne, po cztery kondygnacje każdy. Na terenie inwestycji zostanie także zbudowany garaż podziemny, a całość ma być wzbogacona o tereny zielone, co przyczyni się do poprawy jakości przestrzeni publicznej.

W ramach planowanej zabudowy zaplanowano budowę 80 mieszkań o różnych powierzchniach, od 30,19 m² do 73,88 m². Co ważne, projekt uwzględnia również dostępność mieszkań dla osób z niepełnosprawnościami, w tym dla osób z problemami wzrokowymi. Dokumentacja projektowa została przygotowana przez firmę ARR Architecture, która zdobyła zlecenie na zagospodarowanie kwartału Cyganka w wyniku konkursu ogłoszonego przez miasto. Realizacja tej inwestycji ma stać się impulsem do dalszego rozwoju Śródmieścia oraz zainicjować kolejne projekty w regionie.

Źródło: Urząd Miasta Włocławek


Oceń: Nowe mieszkania w Śródmieściu Włocławka – przetarg już ogłoszony

Średnia ocena:4.73 Liczba ocen:6


Zobacz Także