UWAGA! Dołącz do nowej grupy Włocławek - Ogłoszenia | Sprzedam | Kupię | Zamienię | Praca

Obchody 82. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego we Włocławku


W sobotę, 1 sierpnia 2026 roku, w Włocławku odbędą się uroczystości związane z 82. rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego. Mieszkańcy oraz przedstawiciele władz miejskich złożą kwiaty pod pomnikiem Szarych Szeregów, a następnie wezmą udział w głównych obchodach przy pomniku Cichociemnych Spadochroniarzy AK. Uroczystości rozpoczną się o godzinie 16.30.

Program obchodów zakłada złożenie kwiatów o godzinie 16.30 przy Pomniku Szarych Szeregów na dziedzińcu Klasztoru pw. Wszystkich Świętych Ojców Franciszkanów. O godzinie 17.00 rozpocznie się główna część obchodów w pobliżu Pomnika Cichociemnych Spadochroniarzy Armii Krajowej, znajdującego się przy ulicy Okrzei 94. W tej godzinie rozlegną się syreny alarmowe, co ma na celu upamiętnienie wybuchu powstania.

Podczas tego wydarzenia przewidziane jest również okolicznościowe wystąpienie oraz modlitwa za poległych Powstańców Warszawskich. Oprócz głównych uroczystości, mieszkańcy Włocławka będą mieli okazję wziąć udział w spacerze po Cmentarzu Komunalnym, który odbędzie się tego samego dnia przed południem. Zbiórka uczestników spaceru przewidziana jest na godzinę 10.00 przy Informacji Turystycznej przy ulicy Okrzei 65. Serdecznie zachęca się wszystkich do aktywnego uczestnictwa w tych ważnych dla historii Polski i regionu wydarzeniach.

Źródło: Urząd Miasta Włocławek


Oceń: Obchody 82. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego we Włocławku

Średnia ocena:4.75 Liczba ocen:17


Zobacz Także