20 maja zostanie odłączona telewizja analogowa, jednak nie musisz wyrzucać telewizora

Od poniedziałku we Włocławku i okolicach nie będzie można oglądać telewizji analogowej.

Sygnał analogowy w naszym regionie wyłączony zostanie 20 maja o godz. 1.00. Przerwa w nadawaniu ze względów technicznych może trwać nawet 7 godzin, więc dopiero od  godz. 8.00 będzie możliwość obejrzenia ulubionego porannego programu, dzięki telewizji cyfrowej. Aby wcześniej móc włączyć elektrośmiecitelewizję i nie zobaczyć „śnieżącego” obrazu mieszkańcy Włocławka powinni skierować antenę na stację główną (Bydgoszcz/Trzeciewiec, Kruszynki, Toruń/komin EC, Konin/Żółwieniec – kanał 36 – sygnał cyfrowy na stacji głównej zostanie włączony o godzinie 6.00), a po uruchomieniu stacji doświetlającej w celu poprawy odbioru, ponownie skierować antenę na stację doświetlającą.

Mieszkanka Włocławka, zapytana przez nas o to, czy jest gotowa na przejście z telewizji naziemnej na cyfrową wyjaśniła:

Już od kilku miesięcy mam dekoder DVB-T i nie muszę się martwić, że coś nie odbiera. Zapłaciłam za niego około 100 zł, ale to i tak nieźle, bo nowy telewizor z tymi funkcjami odpowiedzialnymi za odbiór telewizji cyfrowej, byłby dużo droższy, a poza tym mój jest dobry, więc po co miałabym go wymieniać? Przyznaję, że teraz mam bardziej wyraźny obraz, więc to chyba dobrze, że każdy będzie miał telewizję cyfrową – powiedziała pani Aneta, mieszkanka Śródmieścia.

ilość komentarzy: 2

  1. Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function mysql_query() in /wp-content/plugins/comment-rating-pro-master/comment-rating.php:227 Stack trace: #0 /wp-content/plugins/comment-rating-pro-master/comment-rating.php(537): ckrating_get_rating('577') #1 /wp-includes/class-wp-hook.php(288): ckrating_comment_class(Array, '', '577', Object(WP_Comment)) #2 /wp-includes/plugin.php(203): WP_Hook->apply_filters(Array, Array) #3 /wp-includes/comment-template.php(525): apply_filters('comment_class', Array, '', '577', Object(WP_Comment), NULL) #4 /wp-includes/comment-template.php(430): get_comment_class('', Object(WP_Comment), NULL) #5 /wp-content/themes/kujawyinfo/functions.php(472): comment_class() #6 /wp-includes/class-walker-comment.php(174): themex_comment(Object(WP_Comment), Array, 1) #7 /wp-includes/class-wp-walker.php(145): Walker_Comment->start_el('', Object(WP_Comment), 1, Array) #8 /wp-includes/class-walker-comment.php(135): Walker->display_element(Object(WP_Comment), Array, 1, 0, Array, '') #9 /wp-includes/class-wp in /wp-content/plugins/comment-rating-pro-master/comment-rating.php on line 227