Wzorcownia i akcja „Jedz jabłka”

JedzJabłka015

Niemalże prawie każdemu Polakowi od końca lipca znane jest hasło: „Jedz jabłka. Zrób na złość Putinowi”. Akcja przeniosła się również za granicę.

Podczas gdy Unia Europejska nałożyła sankcje na Rosję, ta nie pozostaje dłużna i odpłaca się nałożeniem embargo na polskie warzywa oraz owoce, w tym jabłka. Nasz kraj stanowi jeden z czołowych producentów tych owoców na świecie, połowa z nich trafiała na rosyjski rynek. Obecnie Prezydent Rosji Władimir Putin wprowadził zakaz wywozu do Rosji niektórych produktów z krajów, które wprowadziły na ten kraj liczne sankcje.

W odpowiedzi na embargo nałożone przez Federację Rosyjską, popularna jest w naszym kraju akcja: „Jedz jabłka. Zrób na złość Putinowi” i wciąż przybiera na sile, bowiem przyłączyli się do niej także dziennikarze, celebryci, a także politycy. Do akcji włączyło się również Centrum Handlowe Wzorcownia – w tym celu, wczoraj o godz. 15.00 na placu przed Wzorcownią, hostessa ubrana w koszulkę z napisem „Polska” częstowała klientów smacznymi, polskimi jabłkami. W weekend akcja rozpocznie się wcześniej, o godz. 12.00.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -