Śpiący włamywacz czy „królewicz”?

MOPR, piknik rodzin zastępczych, policja

Niecodzienne zaskoczenie spotkało parę mieszkańców gminy Wielgie, która po powrocie do domu, zastała wyłamane zamki, a w środku śpiącego sobie w najlepsze, nieznanego im mężczyznę. Wezwani na miejsce policjanci obudzili włamywacza, który dalszą drzemkę kontynuował już w policyjnym areszcie. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W minioną sobotę (19.09.15) wieczorem dyżurny policji w Lipnie został powiadomiony o włamaniu do jednego z domów, w gminie Wielgie. Na miejsce pojechali policjanci z posterunku w Dobrzyniu nad Wisłą. Z relacji zgłaszających o zdarzeniu wynikało, że po powrocie do domu zastali oni wyłamane zamki w furtce ogrodzenia posesji i w drzwiach wejściowych do budynku. Gdy weszli do środka, zostali kompletnie zaskoczeni widokiem nieznanego im mężczyzny, który  spał na kanapie. Funkcjonariusze obudzili nieproszonego gościa, którym okazał się 36-letni mieszkaniec Włocławka. Badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie ponad 2 promile alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie.

Jak ustalili funkcjonariusze, po włamaniu do domu, skradł on z jednego z mieszkań 250 zł. Za część zdobytych w ten sposób pieniędzy zakupił alkohol w pobliskim sklepie. Potem wrócił na miejsce włamania, gdzie po wypiciu procentowego trunku po prostu zmorzył go sen. Na podstawie zgromadzonego w sprawie materiału dowodowego śledczy przedstawili wczoraj (21.09.15) zatrzymanemu 36-latkowie zarzut kradzieży z włamaniem. Za to przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.



- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -