Święto kapusty w Skansenie w Kłóbce

Afisz, festyn ŚWIĘTO KAPUSTY W SKANSENIE W KŁÓBCE

W Kujawsko-Dobrzyńskim Parku Etnograficznym w Kłóbce, w dniu 13 września br., w godz. 15.00–18.00, odbędzie się ostatni w tym sezonie festyn folklorystyczny z cyklu „Z życia dawnej wsi” pt. „Święto kapusty w skansenie w Kłóbce”. W trakcie imprezy wystąpią zespoły folklorystyczne mogące pochwalić się długoletnią działalnością, jak i młodzi wykonawcy, którzy przygodę z folklorem zaczęli niedawno. 

Zaczyna się jesień i wszelkiego rodzaju prace związane z przygotowywaniem zapasów na zimę. Jednym z ważniejszych produktów przetwarzanych dawniej na wsi była kapusta.
W związku z tym zaprezentowane zostanie barwne, przygotowane w oparciu o tradycyjne zwyczaje i gwarę kujawską, widowisko pt. „Kiszenie kapusty” w wyk. Zespołu Pieśni i Tańca „Swojacy” z Baruchowa oraz pokaz szatkowania i deptania kapusty, jak również stoiska
z tradycyjnymi i współczesnymi potrawami z niej.

Poza tym w repertuarze zabaw, tańców i pieśni kujawskich wystąpią: grupa dziecięca i młodzieżowa Zespołu Pieśni i Tańca „Swojacy” z Baruchowa oraz „Kapela Spod Kowala”.

Na terenie zagród odbędą się pokazy tradycyjnych prac rzemieślniczych, domowych i gospodarskich. Będzie można zobaczyć m.in. tłoczenie oleju, młócenie cepami, oczyszczanie ziarna w wialni, jego otłukiwanie w stępie i mielenie mąki na żarnach. Jak zawsze, wzdłuż wiejskiej drogi w skansenie ustawione będą stragany z wyrobami sztuki ludowej, rękodzieła i dobrej tradycyjnej kujawskiej kuchni. Najmłodsi uczestnicy festynu wezmą udział w warsztatach tkackich oraz nauce kaligrafii w dawnej szkole.

Wstęp w cenie biletu:
normalny – 10 zł
ulgowy – 6 zł
rodzinny – 25 zł
dzieci do lat 7 – wstęp wolny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -