Kościół parafialny, który nosi imię Świętego Maksymiliana Marii Kolbego, leży w Włocławku i jest znany pod nazwą Płynąca Barka. Ta imponująca świątynia, wybudowana w latach 80-tych XX wieku, stanowi ważny element architektury sakralnej w regionie. Jego projekt miał na celu przypomnienie kształtu "płynącej barki", co widać w unikalnej formie, jaką przyjął ten budynek.
Wejście do kościoła zdobi monumentalna wieża, której bryła jest zbudowana na planie półkola. Z tego względu, wielu młodych mieszkańców Włocławka nazywa ją "skocznią narciarską" lub "zjeżdżalnią". Wieża dzwonnicy pomieściła trzy dzwony, które codziennie przypominają wiernym o czasie modlitwy.
Wnętrze kościoła zachwyca bogactwem detali. W centrum prezbiterium, na półkolistej rynnie pokrytej złotą mozaiką, znajduje się krzyż z różnymi symbolami religijnymi. Wizerunek konającego Jezusa z oznaczeniem "INRI" jest otoczony zdjęciem Ducha Świętego w postaci białego gołębia. Z góry najsilniejszy znak manifestuje Boga Ojca, przedstawionego w pomarańczowej szacie, który z rozłożonymi rękami błogosławi wiernych. Na jego głowie z kolei umieszczony jest złoty trójkąt, symbolizujący Opatrzność Bożą.
Po bokach prezbiterium uwagę przyciąga wielopoziomowa mozaika, której dolna część przedstawia raj z Adamem i Ewą. Nieopodal znajduje się tabernakulum, gdzie w okrągłym wykroju z "złotą" mozaiką umieszczony jest wizerunek baranka. Na kolejnych poziomach mozaiki przedstawione są różne motywy, w tym rzeka oraz sylwetki świętych, takich jak św. Jacek, św. Maksymilian i wielu innych.
W przestrzeni prezbiterium można dostrzec rzeźby Świętego Piotra w narożnikach, które nadają wnętrzu religijnego charakteru. Warto zaznaczyć, że na ścianach kościoła poprowadzone są wyświetlacze, które umożliwiają wiernym śledzenie tekstów piosenek czy modlitw, czyniąc nabożeństwa bardziej dostępnymi dla każdego z uczestników.
Po prawej stronie prezbiterium znajduje się witrażowe wejście do kaplicy, w której umieszczone są stare ambony i ołtarz. Nad wejściem widnieje replika madonny jasnogórskiej, a obok niej podświetlany witraż ze św. męczennikiem. W kaplicy znajduje się również replika obrazu "Jezu, Ufam Tobie", pod którym umieszczono relikwie św. Maksymiliana.
Kościół zdobiony jest również czternastoma stacjami Drogi Krzyżowej, stworzonymi z drewna. Warto wspomnieć, że nad wejściem znajduje się również obszerny balkon z organami, co nadaje dodatkowy akcent muzykalny liturgii.
Wielką wartość ma także ołtarz, którego blat wykonany jest z czerwonego marmuru, a jego noga przedstawia Ostatnią Wieczerzę. W 2011 roku, na prawo od obrazu "Jezu, Ufam Tobie", powieszono portret Jana Pawła II. Ten obraz, namalowany przez jednego z ministrantów, Daniela Pawłowskiego, jest wyrazem wdzięczności za beatyfikację papieża Polaka.
Pozostałe obiekty w kategorii "Kościoły":
Kościół Najświętszego Serca Jezusowego we Włocławku | Kościół Wszystkich Świętych i klasztor Franciszkanów reformatów we Włocławku | Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny i św. Jana Apostoła we Włocławku | Parafia Wszystkich Świętych we Włocławku | Parafia Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Kruszynie | Kościół św. Stanisława we Włocławku | Kościół św. Jana Chrzciciela we Włocławku | Kościół ewangelicko-augsburski we Włocławku | Kościół św. Bartłomieja Apostoła w Smólniku | Parafia katedralna Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny we Włocławku | Kościół Chrystusa Króla we Włocławku | Kościół św. Witalisa we Włocławku | Bazylika katedralna Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny we WłocławkuOceń: Kościół św. Maksymiliana we Włocławku